سوالات متداول

در این قسمت شما می‌توانید سوالاتی که به صورت مکرر مطرح می‌شوند را مشاهده نمایید. برای دیدن پاسخ متناظر هر یک، بر روی سوال مربوطه کلیک کنید.

سؤالات كلي راجع به دوره هاي آموزشي سازمان مديريت صنعتي:

سازمان مديريت صنعتي چه دوره هاي آموزشي را برگزار مي نمايد و چگونه مي توان از آنها آگاهي يافت؟
دوره هاي آموزشي سازمان مديريت صنعتي شامل دوره هاي بلند مدت، تخصصی، کوتاه مدت،زبان شامل مي شود. براي كسب آگاهي از برنامه دوره ها مي توانيد با مراجعه به منوی بالا سايت www.imiahwaz.ir  مراجعه نماييد.

دوره هاي كاربردي كوتاه مدت ، تخصصي مديريت (ميان مدت) و تحصيلات تكميلي و دوره هاي عالي مديريت چه تفاوتهايي با هم دارند؟
اين دوره ها از لحاظ مدت زمان برگزاري تفاوت دارد و بديهي است كه هر چه زمان برگزاري دوره بيشتر باشد ، مطالب آموزشي با جزئيات بيشتري تدريس مي شود. دوره هاي تحصيلات تكميلي و عالي مديريت ، در مقاطع در سطح كارداني ، كارشناسي ، كارشناسي ارشد و دكترا برگزار مي شود.

سؤال راجع به ثبت نام:

مدارك مورد نياز بمنظور ثبت نام در دوره هاي كاربردي كوتاه مدت چيست؟
- فرم ثبت نام (لازم است به صورت خوانا و دقيق تكميل شود)2- تعهدنامه (لازم است به طور دقيق ، مطالعه و امضا شود)3- پرداخت شهريه 4- يك قطعه عكس 4*3 ( در صورت تمايل به صدور گواهينامه عكس دار – شرايط عكس:     تمام رخ و جديد بوده و براي خانمها: بدون آرايش ، با مقنعه و حجاب كامل- براي آقايان: بدون كراوات)

روش ثبت نام در دوره هاي كاربردي كوتاه مدت را اعلام نماييد.
مراجعه به سازمان

آيا مي توان شهريه را تقسيط نمود؟
بله

نحوه پرداخت شهريه به چه صورت است؟
واریز به حساب سازمان یا چک

در صورت لغو دوره چه بايد كرد؟
فرد ثبت نام كننده مي تواند در صورت تمايل ، به طور كتبي درخواست انتقال به دوره ديگر و يا درخواست عودت شهريه را بنمايد بدين صورت كه در متن نامه ، مشخصات خويش و دوره اي كه ثبت نام كرده ، شماره كارت بانكي عضو شتاب و نام بانك را درج كرده و با امضا و تاريخ ، حضورا" يا از طريق فاكس به شماره 3333803 داخلی 6به واحد ثبت نام ارائه نمايد تا شهريه به كارت مذكور واريز شود.

شرايط انصراف يا جابجايي در دوره هاي كاربردي كوتاه مدت چيست؟
1-    اگر اعلام انصراف و يا درخواست جابجايي ، تا 5 روز قبل از شروع دوره باشد ، 100% شهريه عودت شده و يا جابجايي بدون كسر جريمه انجام خواهد شد.
2-    اگر اعلام انصراف و يا درخواست جابجايي ، كمتر از 5 روز و تا روز قبل از شروع دوره باشد ، 10% از شهريه پرداخت شده ، كسر خواهد شد.
3-    اگر اعلام انصراف و يا درخواست جابجايي ، در روز شروع دوره باشد ، 25% از شهريه پرداخت شده ، كسر خواهد شد.
4-    اگر اعلام انصراف و يا درخواست جابجايي ، در روز جلسه دوم باشد ، شهريه عودت داده نخواهد شد.
5-    درصورت جابجايي در دوره از سال جاري به سال بعد ، لازم است ما به التفاوت ناشي از افزايش شهريه پرداخت گردد.


سؤال راجع به صدور و استعلام گواهينامه:
براي كسب آگاهي از آماده بودن گواهينامه چكار بايد كرد ؟
دانش پژوهان گرامي مي توانند جهت اطلاع از آماده بودن گواهينامه با مديريت مربوطه(تحصيلات تكميلي، تخصصي مديريت ، كاربردي كوتاه مدت ) ويا مسئول دوره مربوطه خود تماس بگيرند.

براي دريافت گواهينامه بايد چه كرد؟
با تعاملاتي كه در طول برگزاري دوره توسط مسئول دوره با دانش پژوهان برقرار مي گردد نحوه تحويل گواهينامه طبق نظر دانش پژوهان مشخص مي شود.
امكان تحويل گواهينامه ها به صورت پستي و حضوري ميسر مي باشد.

گواهينامه دانش آموختگاني كه از طريق سازمان / شركت خود ثبت نام كرده اند به چه كسي تحويل داده مي شود؟
بنا به درخواست سازمان /شركت مذكور و اعلام اسامي دانش آموختگان به مديريت مربوطه (مديريت دوره هاي عالي، مديريت دوره هاي تخصصي مديريت، مديريت دوره هاي كاربردي كوتاه مدت)، امكان تحويل حضوري و پستي گواهينامه وجود دارد.

مراحل استعلام گواهينامه از سازمان چيست؟
براي استعلام گواهينامه دانش آموختگان سازمان توسط ادارات ديگر ، مي بايست نامه استعلام ، به همراه تصوير آن گواهينامه براي سازمان ارسال يا فاكس گردد. پاسخ تهيه شده پس از چهار روز ، به نشاني اداره استعلام كننده پست خواهد شد( پست سفارشي).

شرايط و نحوه درخواست صدور گواهينامه المثني چيست؟


مدارک آموزشی
  آیا مدارک صادره از سازمان مدیریت صنعتی، مورد تایید وزارت علوم می‌باشد؟
چنانچه از طریق کنکور سراسری کارشناسی ارشد در دو دوره مدیریت اجرایی و مهندسی صنایع – مدیریت سیستم و بهره‌وری شرکت کرده باشید مدرک صادر شده مورد تایید وزارت علوم خواهد بود و دوره‌هایی که از طریق کنکور سازمان مدیریت صنعتی برگزار می‌گردد در سطح کارشناسی ارشد ارزیابی و توسط این سازمان مدرک ارائه می‌شود.

آیا با مدرک کارشناسی ارشد سازمان مدیریت صنعتی، ادامه تحصیل در دانشگاه‌های دیگر و خارج از کشور در مقطع دکتری امکان پذیر است؟
ادامه تحصیل در مقطع دکتری سازمان مدیریت صنعتی امکان پذیر می‌باشد.

آیا سازمان مدیریت صنعتی مجوزی از سازمان استخدامی کشوری دارد و ارزش استخدامی مدارک در سطح کارشناسی ارشد برای تمامی ادارات دولتی من جمله دانشگاه‌ها به چه صورت است؟
سازمان مدیریت صنعتی به عنوان قدیمی‌ترین موسسه مشاوره‌ای – آموزشی کشور در زمینه مدیریت، در راستای تحقق رسالت خود در امر توسعه ظرفیت مدیریت در کشور، دوره‌های مختلف در گرایش‌های متفاوت برگزار می‌کند و مدارک صادرشده جهت استفاده استخدامی در دستگاه‌های دولتی طراحی نگردیده است.

آیا دوره‌های عالی مدیریت کسب و کار، توسط وزارت علوم ارزشیابی می‌شود؟
مدارک دوره‌های عالی مدیریت کسب و کار فقط از سوی مرکز سازمان مدیریت صنعتی ارائه می‌شود.

آیا حضور در کلاس های دوره‌های DBA به صورت مجازی است؟
حضور دانشجو در تمامی برنامه‌های درسی و دیگر فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی دوره الزامی است.

آیا تحصیل در دوره‌های کارشناسی ارشد شامل معافیت از خدمت می شود؟ آیا افرادی که به جای خدمت سربازی تعهد به سازمان های دولتی دارند می‌توانند در دوره‌ها شرکت نمایند؟
با شرکت در دوره‌های رسمی کارشناسی ارشد، استفاده از معافیت خدمت سربازی امکان پذیر است.

آیا سابقه کاری الزام قطعی است؟
به علت اینکه دوره‌های سازمان مدیریت صنعتی با رویکرد کاربردی و مهارت آموزی طراحی گردیده و یکی از مزایای دوره‌های کارشناسی ارشد طرح قضایا و مسایل مدیریت در گروه‌های کوچک از جمله ابزارهایی است که در این برنامه به منظور تبادل تجربه و ابتکارات شرکت‌کنندگان، به طور وسیع مورد استفاده قرار می‌گیرد. بدین لحاظ ضروری است شرکت‌کنندگان از تجربه کاری مفیدی برخوردار باشند.

نحوه پرداخت شهریه دوره‌های کارشناسی ارشد به چه صورت می‌باشد؟


چه کشورهایی مدرک سازمان مدیریت صنعتی را قبول دارند؟ و آیا مدرک سازمان را برای کار پذیرا هستند؟
سازمان مدیریت صنعتی هیچگونه تعهدی برای پذیرش مدارک صادر شده از سوی این مرکز از طرف کشورهای دیگر را ندارد. (بر حسب تجربه کشورهایی همچون مالزی، سنگاپور، کانادا، استرالیا، سوئد و برخی از کشورهای دیگر براساس فعالیت آموزشی حرفه‌ای و بین المللی سازمان مدیریت صنعتی مدارک صادر شده از این مرکز را مورد تایید قرار می دهند.)
 

توسط : admin | تاریخ : 1394/09/23 | نظرات